Uniwersytet Śląski Dzieci w nowoczesnych wnętrzach Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego!

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, o powrocie do stacjonarnej formy nauki, a więc do bezpośrednich naszych spotkań podczas wykładów, seminariów, warsztatów oraz innych aktywności w przestrzeniach uniwersyteckich!

Kończący się I semestr edukacyjny obfitował w wiele zmian, w tym przeniesienie siedziby Uniwersytetu Śląskiego Dzieci na Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Uniwersyteckiej 4.

Przestrzenie te są nam dobrze znane z wcześniejszych lat bogatej i wszechstronnej działalności Instytutu Fizyki, Pracowni Dydaktyki Fizyki oraz UŚD, które poprzednio miały tam swoją siedzibę.

Budynek oddany został do użytkowania po kilkuletniej, gruntownej modernizacji i w chwili obecnej oferuje wiele nowoczesnych wnętrz, sprzyjających działaniom naukowym, edukacyjnym, kulturalnym oraz artystycznym.

Podczas naszych wykładów, seminariów i warsztatów dysponujemy więc nowoczesnymi aulami, wyposażonymi w narzędzia multimedialne nowej generacji, salami seminaryjnymi i dydaktycznymi o ciekawym disajnie oraz komfortowymi przestrzeniami, sprzyjającymi nauce, a także wypoczynkowi. Dostępne są również aule wyposażone w profesjonalną scenę, dedykowane działaniom teatralnym i artystycznym, sala kinowa oraz letni taras.

Obszerny i nowatorski hol wyposażony został w rozwiązania techniczne umożliwiające bezpośrednią transmisję trwających wykładów, tworząc jednocześnie strefę wypoczynku dla studentów i rodziców. Doskonałe warunki przestrzenne stwarzają także możliwość indywidualnej pracy intelektualnej dla zainteresowanych dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

W przerwach pomiędzy wykładami i seminariami skorzystać można z bogatej i smacznej oferty kulinarnej Bistro Famila, które wraz z rozpoczynającym się kolejnym semestrem akademickim zaprasza wszystkich naszych studentów oraz rodziców.

Dysponujemy również szatnią, znajdującą się w holu budynku, gdzie można pozostawić kurtki i płaszcze, przychodząc na wykłady, seminaria, warsztaty oraz inne, zaplanowane aktywności uniwersyteckie.

Kolejny semestr rozpoczynamy więc z ogromnym optymizmem na przyszłość, serdecznie zapraszając wszystkich pasjonatów nauki do rozpoczęcia wspólnej przygody!

Zaproście Wasze koleżanki oraz kolegów w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. W naszych studenckich grupach tworzymy doskonałą atmosferę, inspirujemy do działania, poszukiwania, eksplorowania i odkrywania! Wspólnie tworzymy naszą niezwykłą przyszłość!

Zapraszamy do fotogalerii

Z serdecznymi pozdrowieniami