Utalentowane dzieci i młodzież z kraju kwitnącej wiśni

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w koncertach.

W dniach 25 i 26 marca przed katowicką publicznością wystąpi siedmiu pianistów i czternaście pianistek z kraju kwitnącej wiśni. Ich wspólny występ z filharmonikami śląskimi pod batutą prof. Mirosława Jacka Błaszczyka połączy odmienne kręgi kulturowych doświadczeń i tradycji

Dzięki współpracy z IMC Music Publisher nasi filharmonicy śląscy koncertując w Japonii w latach 2010, 2012, 2014 i 2016, nawiązali wspaniałą współpracę, która zaowocowała wizytami na katowickiej estradzie filharmonicznej, najbardziej muzycznie utalentowanej młodzieży japońskiej.

Wielu z wykonawców naukę gry na fortepianie rozpoczęło już w trzecim roku życia. Jedni jeszcze się uczą, drudzy pokończyli już studia na uczelniach europejskich. Jednakże nie wszyscy wiążą swoją przyszłość z muzyką jak np. laureat Azjatyckiego Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego i Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Osace, Tomohiro Tsuruoka, obecnie studiuje medycynę i chce zostać lekarzem. Niektórzy z nich: Yui Onda, Hikari Sahara czy Noriko Momii gościli już u nas by móc w towarzystwie śląskich filharmoników, zmierzyć się z repertuarem Fryderyka Chopina.

Wybrane do sobotniego i niedzielnego programu znakomite koncerty fortepianowe Josepha Haydn, Fryderyk Chopina, Siergieja Rachmaninowa, Edvarda Griega, Ludwig van Beethovena czy Ferenca Liszta, będą ostrym sprawdzianem japońskiego systemu kształcenia muzycznego dzieci i młodzieży.

Nie wątpimy, że młodzi pianiści z Japonii z wielkim powodzeniem mu podołają, ku satysfakcji i uciesze naszych słuchaczy.

Zapowiada się wieczór pełen wrażeń!!!.

http://www.filharmonia-slaska.eu/aktualnosc-TALENTY_Z_KRAJU_KWITNACEJ_WISNI%3Cbr%3E%3Cbr%3E-14875787213447.html

 Zachęcamy serdecznie do skorzystania z promocji i zakupu biletów w atrakcyjnych cenach.

Bilety grupowe już od 5 os. – z  35% rabatem..

http://www.filharmonia-slaska.eu/aktualnosc-SPRAWDZ_GDZIE_I_KIEDY_KUPIC_BILET-14203181166224.html

Liczba miejsc ograniczona.