Wakacyjne premiery Kocham kino! Online

Filmy warsztatowe, YouTube, książki i podsumowania – takich słów kluczowych można byłoby użyć, aby opisać ostatnie, już wakacyjne spotkanie grupy twórczej Kocham kino! Bez wątpienia finał naszego projektu wprowadził wiele światła, wskazując różnorodne możliwości dalszego rozwoju młodych filmowców!

PREMIERA I CO DALEJ?

Ostatnie spotkanie w ramach zajęć na planie filmowym - online, poświęcone zostało premierom filmów zrealizowanych przez naszych Studentów, podsumowaniu całości warsztatów, a także próbie zastanowienia się nad kwestią dalszych kierunków rozwoju.

Z pomocą przyszły tutaj książki (a jakże!) - literatura filmowa, którą udało się do tej pory zgromadzić w swoich zbiorach naszemu Wykładowcy. Pozwoliło to na zarekomendowanie kilku znaczących pozycji, a także przestrogę, które z nich i z jakiego powodu należy zostawić na nieco później. Wszystkie sugestie wynikały z poziomu trudności wiedzy zawartej na prezentowanych kartkach. Każdy Student miał okazję zachować tytuły omawianych źródeł, aby w dowolnym momencie, bez przeszkód móc do nich sięgnąć.

Biorąc pod uwagę formę pracy online, zajęcia Kocham Kino! raz jeszcze przeniosły się na dłuższą chwilę do wirtualnego świata portalu YouTube, aby przeglądać kanały, które z punktu widzenia filmowca mogły być przydatne. Jak się okazało, większość z polecanych kanałów była naszym Studentom doskonale już znana.

Realizacja tak dużej partii materiału nie mogła obyć się bez podsumowań i analizy problemów podejmowanych w ramach zajęć. Doskonałą powtórkę zdobytych wiadomości  stanowił quiz, w którym pytania stawiali sami Studenci, w oparciu o poruszane podczas  każdego spotkania wątki. Znaczna większość Uczestników zajęć świetnie orientowała się w poruszanej tematyce i udzielała wyczerpujących odpowiedzi na padające pytania.

Jak zatem podsumować wirtualne zajęcia Kocham kino!? Z perspektywy naszych Studentów i Wykładowcy, jako bardzo ciekawe, nowe doświadczenie, bowiem praca przez Internet przebiegała zupełnie inaczej, niż standardowe zajęcia filmowe w konkretnym miejscu i czasie. Towarzyszyło jej mnóstwo bodźców… tych korzystnych, a także tych rozpraszających i dekoncentrujących uwagę, wpływających bezpośrednio na wymierne efekty wspólnej pracy.

Spoglądając przedpremierowo na filmowe dokonania naszych Studentów, z całą pewnością możemy stwierdzić, że spotkania online przykuły pełną uwagę całej grupy, wzbogaciły indywidualną wiedzę, doświadczenia i umiejętności, zainspirowały do poszukiwań, a także obudziły niekłamaną pasję kreowania i tworzenia – z miłości do kina!

Mamy nadzieję, że zgromadzona, swoista biblioteka etiud warsztatowych, posłuży do dalszego rozwoju naszych młodych filmowców.

Premiery filmów Studentów grupy twórczej Kocham kino! Online, już wkrótce!

Wszystkich pasjonatów kina, zapraszamy do oglądania powstałych produkcji, na naszym portalu YouTube!

Gratulujemy osiągnięć Studentom grupy twórczej Kocham kino! Online oraz Wykładowcy – panu Michałowi Kołdrasowi!

Kolegium Naukowe
Uniwersytetu Śląskiego Dzieci