Wesołych Świąt i smacznego jajeczka! – konkurs na kartkę Wielkanocną.

Drodzy studenci Uniwersytetu Śląskiego dzieci: Poszukiwacze, Odkrywcy, Młodzi Naukowcy i Eksperci. Kolejny semestr wspólnej nauki i zabawy w Uniwersytecie Śląskim Dzieci za nami. Pora na podsumowanie i pracę semestralną.
W tym roku proponujemy wyjątkową pracę semestralną, wymagającą jedynie odrobiny chęci, wyobraźni i artystycznego natchnienia. Myślami wybiegamy już w przyszłość, z utęsknieniem czekamy na kolejne święta - Święta Wielkanocne. Ogłaszamy semestralny konkurs na projekt kartki świątecznej, kartki Wielkanocnej. Pomyślcie już o wiośnie, choć za oknami tęgi mróz, wyobraźcie sobie, żółte jak słońce żonkile, czerwone jak miłość tulipany, kwitnące drzewa jabłoni i wiśni, pachnące hiacynty… Poczujcie zapach budzącej się do życia przyrody, przypomnijcie sobie symbole życia, zapytajcie rodziców o cud Zmartwychwstania… a następnie zaprojektujcie kartkę z życzeniami: radosną, kolorową, pełną pozytywnej energii, chęci życia bo to są właśnie takie święta! Kolorowe pisanki, cukrowe baranki, płochliwe króliczki, mięciutkie kurczątka i kaczątka, wiosenne bazie niech nie zabraknie ich na Waszych kartkach.

Kolorowe kredki, farbki, pisaki, papier – technika dowolna.

Wykonajcie swój projekt w formacie A4, podpiszcie prace na odwrocie i przynieście je ze sobą na pierwszy wykład letniego semestru, który odbędzie się 25 lutego 2012 roku i wymieńcie go na kartę semestralną.

Czekamy na Wasze prace i życzenia. Dobrej zabawy! 