Wystawa multimedialna "Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu"

czy wiecie z czego zbudowane są procesowy w Waszych komputerach, tabletach i smartfonach? Czy wiecie jak energię słoneczną zamienić na prąd elektryczny? Czy zastanawialiście się jaki materiał można w tym celu wykorzystać?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na wystawie multimedialnej „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”, na którą zapraszamy Was w dniach 7- 12 kwietnia 2014 wraz z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Uniwersytecka 4. Na około 20 stanowiskach będziecie mogli wykonywać eksperymenty, zobaczyć kryształ o ogromnych rozmiarach, a nawet poznać osobiście Pana Czochralskiego.

W dniu 7 kwietnia o godz. 12.00 odbędzie się jej oficjalne otwarcie wystawy z udziałem m.in. władz miasta, uczelni oraz mediów.

Godziny otwarcia wystawy: 10.00 - 16.00.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Zapraszamy i polecamy,
Dziekanat Uniwersytetu Śląskiego Dzieci