Zabierz pieska na spacerek

Uniwersytet Śląski Dzieci
Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej
zapraszają do udziału w projekcie edukacyjnym
wspierającym akcję charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt p.t.
„Zabierz pieska na spacerek”

Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw poznawczych, prospołecznych i proekologicznych u dzieci oraz młodzieży.

Beneficjentem podjętych działań edukacyjnych i charytatywnych jest Schronisko dla zwierząt Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Sosnowcu.

Do udziału w projekcie zapraszamy 10 czerwca 2018 r., o godz. 17.00, w przestrzeniach Energetycznego Centrum Kultury w Sosnowcu, ul. Będzińska 65.

W ramach projektu przygotowany został program artystyczny, który zaprezentuje Studencki Chór Uniwersytetu Śląskiego Dzieci Gioia we współpracy z Zespołem Wokalnym Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

Repertuar:

• Jak rozmawiać trzeba z psem
  • Pies na medal
  • Bo ja mam psa
  • Burek, sznurek i ogórek
  • Zabierz pieska na spacerek
  • Psia miłość
  • Kto dogoni psa
  • Zagadka
  • Poczęstunek
  • Pod psią gwiazdą
  • Psie smutki
  • Puszek okruszek
  • Pieski małe dwa
  • Kochajmy czworonogi.

W programie projektu edukacyjnego znajdą się:

1. wystawa konkursowych prac plastycznych,
  2. koncert chóru Gioia UŚD wraz z Zespołem Wokalnym MOPT pod dyrekcją Agnieszki Zawieruchy, z akompaniamentem Dariusza Szwedy,
  3. rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zabierz pieska na spacerek” oraz wręczenie nagród laureatom - Iwona Wilk, MOPT Dąbrowa Górnicza
  4. wykład oraz prezentacja podopiecznych Schroniska dla zwierząt MZUK w Sosnowcu – Aleksandra Szczęśniak,
  5. warsztaty plastyczne,
  6. akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt.

Program poprowadzi dr Ewa Biłas-Pleszak, Uniwersytet Śląski, Instytut Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej.

W ramach organizowanej zbiórki charytatywnej mile widziane będą dary:

• sucha i mokra karma dla psów,
  • sucha i mokra karma dla kotów i kociąt,
  • żwirek dla kotów,
  • kuwety, transportery,
  • smycze, obroże,
  • zabawki kocie i psie,
  • stare/nowe koce, prześcieradła, poszewki itp.,
  • maty.

Serdecznie zapraszamy wszystkich przyjaciół i miłośników zwierząt do wsparcia akcji charytatywnej w ramach projektu edukacyjnego „Zabierz pieska na spacerek”.

Kolegium Naukowe Uniwersytetu Śląskiego Dzieci