Zadanie semestralne dla Młodych Naukowców i Ekspertów!

"WAKACJE W OBIEKTYWIE"
Wakacje, wakacje, wakacje wszyscy na nie czekamy i planujemy podróże, te bliskie i te dalekie. Pamiętajcie aby na każdą z nich zabrał ze sobą aparat fotograficzny!!! Rozglądajcie się wokół siebie, podziwiajcie przyrodę, zabytki i nowoczesne budowle, rozkoszujcie się każdą wakacyjną chwilą, spróbujcie zatrzymał ją na "kliszy" = matrycy Waszego aparatu.

Fotografujcie! Róbcie zdjęcia: kolorowe, wesołe, nostalgiczne, piękne Po powrocie do domu obejrzyjcie wszystkie obrazy. Wybierzcie to zdjęcie, które Waszym zdaniem jest najlepsze, jedno jedyne, niepowtarzalne. Wydrukujcie je w formacie A5, podpiszcie swoim imieniem i nazwiskiem, następnie zatytułujcie Wasze zdjęcie i napiszcie kilka słów gdzie i w jakich okolicznościach zostało wykonane (maksimum 10 zdjęć). Może wiąże się z nim jakaś ciekawa historia ;-)? Może udało Wam się uwiecznić niesamowite zjawisko atmosferyczne, wyjątkową roślinę lub wiekowy zabytek? A może Wasze zdjęcie wykonane zostało w szczególnym miejscu?...

Podzielcie się z nami Waszymi wspomnieniami z wakacji! Zdjęcie, wraz z dołączonym tytułem i opisem, prześlijcie na adres:
Pracownia Dydaktyki Fizyki, Instytut Fizyki,
ul. Uniwersytecka 4,
z dopiskiem "Wakacje w obiektywie"
Termin przysłania prac: 15 września 2012 r.

Wszystkie nadesłane w terminie prace wezmą udział w konkursie fotograficznym pod tym samym tytułem: "Wakacje w obiektywie". Każdy student może nadesłać tylko jedno zdjęcie! Spośród zgłoszonych prac Jury dokona wyboru laureatów. W skład jury wejdą przedstawiciele Kolegium Naukowego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród odbędzie się w nowym roku akademickim 2012/2013, w dniu 27 października 2012, po wykładach dla Młodych Naukowców i Ekspertów. Prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Uniwersytetu Śląskiego Dzieci.

Życzymy wspaniałych wakacji, pełnych wrażeń i czekamy na Wasze prace!