Zapraszamy na wykłady

Dzisiaj nasza kolejna sobota zjazdowa. W normalnych warunkach moglibyśmy się z Wami spotkać, jednak sytuacja epidemiczna w naszym kraju nadal nam na to nie pozwala. Tęsknimy za Wami i z niecierpliwością oczekujemy czasu gdy będziemy mogli spotkać się w sali wykładowej. Ale póki co, zapraszamy Was do naszych wirtualnych spotkań :-)

W niezwykłą podróż zabierze Was Pani mgr Ewa M. Walewska.

Poszukiwacze i Odkrywcy - szykujcie się!

Pani Ewa zaprosi Was w podróż w przeszłość, aby pokazać Wam jak wyglądał świat 100 lat temu.

Młodzi Naukowcy i Eksperci – Was zapraszamy do świata Youtuberów!

Youtuber - to zawód, który nie istniał w czasach młodości Waszych dziadków i rodziców. Teraz natomiast wiele dzieciaków marzy o tym, by zostać youtuberem. Najpopularniejsi twórcy filmów na YouTube, którzy mają tysiące, a nawet miliony subskrybentów, zarabiają na tym realne pieniądze. Wielu z nich staje się idolami młodych internautów. Ale czy taka praca ma same zalety? Czy jednak można znaleźć także jej wady? Czy uśmiechy na twarzach youtuberów zawsze są szczere? Czy pokazywane w filmikach życie jest wyreżyserowane? Czy warto brać przykład z ulubionych twórców? Na wykładzie spróbujemy wspólnie poszukać odpowiedzi na te i inne pytania.

Linki do obu wykładów otrzymacie biuletynem informacyjnym. Zachęcamy Was do zerknięcia na wykłady młodszych i starszych kolegów – może także Was zainteresują.

Pracujemy również nad seminariami dla Was. Z oczywistych względów oferta seminariów, którą mieliśmy dla Was przygotowaną, musiała zostać zmieniona. Seminaria i warsztaty będą miały inną postać, za to, w tym semestrze nie będziecie musieli się na nie logować. Oferta będzie dostępna dla wszystkich Studentów i tylko od Was będzie zależało, z których seminariów skorzystacie.

Zapraszamy także do eksperymentowania! Pod zakładką Eksperymenty znajdziecie wyjaśnienia poprzednich i propozycje nowych, ciekawych doświadczeń, które możecie sami przeprowadzić.

Życzymy Wam dużo zdrowia i cierpliwości.

Pozdrawiamy serdecznie
Dziekanat Uniwersytetu Śląskiego Dzieci