„Zwierzę, które nie istnieje” – rozstrzygnięcie konkursu!

Drodzy Studenci!

nadszedł czas na podsumowanie wyników konkursu plastycznego „Zwierzę, które nie istnieje”. Poruszana tematyka rozbudziła Waszą wiedzę przyrodniczą, inwencję twórczą, wyobraźnię oraz ekspresję plastyczną i językową. Przełamując konwencjonalne myślenie, zaskoczyliście nas znajomością realnego świata przyrodniczego oraz barwnością tego, tylko Wam znanego. Wasze oryginalne, radosne i nietuzinkowe pomysły wprowadziły nas w świat fantastycznych wizji, których poznanie dostarcza niezwykłych wrażeń  i które, być może, doczekają się wydania w formie książki-kolorowanki.

Dziękujemy Wam wszystkim za wysiłek, zaangażowanie, kreatywność oraz poczucie humoru w stworzeniu zwierzęcia, które teraz już istnieje! Znajdziecie je w zakładce „Nasze prace”.

Podsumowując konkurs „Zwierzę, które nie istnieje” Kolegium Naukowe Uniwersytetu Śląskiego Dzieci zdecydowało wyróżnić najciekawsze prace w każdej grupie studentów:

Poszukiwacze

1 miejsce: Indykoświnia - Bartek Nolewajka

2 miejsce: Najeżyk Długoogoniasty - Małgosia Weber

3miejsce: Mandaryn Tęczowy - Filip Łuszczek

Wyróżnienia: Gruburożec - Dawid Nowociński, Faletnica - Małgosia Weber, Skunksokot Żółwiowaty - Olek Dąbek

Odkrywcy

1 miejsce: Lisołapacz snów - Izabela Swinarew

2 miejsce: Trąbofagot Płetwiasty - Anna Maria Janczyk

3 miejsce: Mózgostwór - Mikołaj Szubka

Wyróżnienia: Skate Pillar - Hubert Halemba, Gratomor - Julia Stachulec, Autorajolinda - Tymon Kodęga, Emilia Błasik, Kubusiozaur - Zuzanna Bielewicz, Pypcioryjec Różyczkowypustny - Julia Dziedzic

Młodzi Naukowcy

1 miejsce: Elektrohieny - Zofia Piekorz

2 miejsce: Psiapszczół - Małgorzata Domagała

3 miejsce: Żółwiopag - Julia Niesyto

Wyróżnienia: Kurzołap Czekoladnik - Mikołaj Suczyk, LadyOPcyklo - Szymon Kożuszek, Jagun - Hanna Sarnek, Balbozaur Miniaturowy - Aleksandra Koc

Eksperci

1 miejsce: Ogonochmur Szafirowy - Mateusz Tyl

2 miejsce: Kotorożco - Owcoperz - Zuzanna Dudek

Wszystkie prace

Uniwersytet Śląski Dzieci wraz z Unibotem podjął decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do wydania książeczki-kolorowanki, w której znajdą się wymyślone przez Was zwierzaki. Jeśli ten zamiar się powiedzie otrzymacie specjalne egzemplarze autorskie.

Gratulujemy!

Kolegium Naukowe Uniwersytetu Śląskiego Dzieci