Życzenia świąteczne

Drodzy Studenci, szanowni Państwo,
Przyjaciele Uniwersytetu Śląskiego Dzieci!

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, pełni nadziei, spoglądamy w przyszłość. Dziękując Państwu za to, że pomimo trudnej rzeczywistości tworzycie z nami uniwersytecką społeczność, przesyłamy świąteczne życzenia Pana Rektora, do których z całego serca się dołączamy:

"Nazywamy te Święta czasem spotkania – Ziemi z Niebem, boskiego z człowieczym, zwierzęcego z ludzkim, nadmiaru z biedą, człowieka z człowiekiem.

Życzymy Wam prawdziwych spotkań. Prawdziwych, czyli rzeczywistych, a do tego potrzeba kresu epidemii. Ale też prawdziwych, czyli bez masek wszelkich. Abyśmy mogli zobaczyć, zrozumieć i poczuć, że jesteśmy wspólnotą ludzi, którzy potrzebują siebie wzajem do lepszego życia w jednym świecie.

Niech Nowy Rok pozwoli nam wrócić do siebie w zdrowiu.

Rektor i Prorektorzy
Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach"

Do życzeń dołączamy kilka świątecznych niespodzianek :-)

1. Posłuchajcie kolędy  „Blisko już Święta”.  Kompozycja i wykonanie, ze świątecznymi  życzeniami dla Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, Maja Giedwiłło. Kiedyś studentka Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, a dziś uczennica I klasy Liceum Muzycznego im. Szymanowskiego w Katowicach.

2.  Przy świątecznym stole muzyki nigdy nie za dużo więc przesyłamy jeszcze kolędę uniwersytecką pt. „Zapadnie zmrok...” Tekst - prof. dr hab. Marian Kisiel z Wydziału Humanistycznego UŚ, muzyka – dr Karol Pyka z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie. W nagraniu wystąpili przedstawiciele wspólnoty akademickiej UŚ. Uniwersytet Śląski Dzieci przepięknie jest reprezentowany przez Waszą Koleżankę Julię Donek, która rozpoczyna kolędę… :-) :-) :-)

3. Tradycyjnie już Uniwersytet Śląski Dzieci przygotowuje dla swoich Studentów kalendarze. W tym roku nie możemy Wam go wręczyć osobiście na zajęciach ale, od nowego roku,  zapraszamy do odbierania kalendarzy w Dziekanacie UŚD (pok. 203) lub na portierni w naszej siedzibie przy ul. Bankowej 14 w Katowicach. I pamiętajcie - "Razem jesteśmy silniejsi!" :-) :-) :-)

Wesołych Świąt!

Dziekan i Kolegium Uniwersytetu Śląskiego Dzieci