Zaczarowana kinowa rzeczywistość czyli o magicznych mocach drzemiących w kinie i każdym z nas.

Miejsce: Kino Helios, w Sosnowcu przy ul. Modrzejowskiej 32B, na sali 4, godz. 9.00 - 11.00.

Wykład, na przykładach i przy pomocy odpowiednio przygotowanej prezentacji na ekranie, wprowadzi młodego adepta nauk uniwersyteckich w świat filmowej, magicznej rzeczywistości. Uczestnik spotkania dowie się sporo na temat konstrukcji kinowej maszynerii ale także na temat tego ile i jakiej pracy my, widzowie, musimy włożyć w kontakt z dziełem filmowym, żeby mógł się on wyświetlić w pełni na naszych wewnętrznych, zbudowanych z marzeń i oczekiwań, ekranach umysłu. Każdy student dowie się również co, jak i dlaczego trzeba w sobie uruchomić, żeby z widza stać się twórcą filmowym :). Ilustracją postawionych w wykładzie tez będzie projekcja filmu.

Film "Tarapaty" w reżyserii Marty Karwowskiej, w obsadzie którego jest między innymi Roma Gąsiorowska, Jowita Budnik, Piotr Głowacki.

Opis filmu: Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek z nieodłącznym psem Pulpetem. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń. Film trwa 85 minut.

Uwaga: Samochody można bezpłatnie parkować wzdłuż ulicy Kościelnej i Małachowskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie kina oraz na parkingu kinowym przy ul. Mościckiego (ok 100 metrów od kina).