Agnieszka Zawierucha

Wokalistka, dyrygent, pedagog. Absolwentka Wydziału Teorii, Kompozycji i Edukacji Muzycznej w zakresie Prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych.
W latach 2001-2010 pracowała w Szkole Muzycznej im.J.Kiepury w Sosnowcu, gdzie prowadziła chór szkolny i zespoły wokalne. Swoje umiejętności rozwija na kursach i seminariach dyrygenckich:
Kurs dla dyrygentów w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat (2002),
Seminarium dla Dyrygentów przy Polskim Narodowym Chórze Młodzieżowym w Lusławicach (2014),
Warsztaty chóralne “ Praca nad techniką wokalną chórzystów - utrwalanie właściwych nawyków w śpiewie” w Oświęcimiu (2016).
Od 2000 roku współpracuje z Agencją Artystyczną Pro Musica z Wrocławia, gdzie nierzadko przygotowuje chór oraz występuje na słynnych estradach i w teatrach Polski, Niemiec i Szwajcarii.
Od 2001 roku związana z Filharmonią Śląską im. H.M. Góreckiego w Katowicach, gdzie pracuje jako artysta chóru, od wielu lat prowadzi emisję głosu oraz pełni funkcję asystenta kierownika.
Jako członek grupy wokalnej „The Feel Harmonic” zdobyła Grand PRIX na Festiwalu Chórów "Taki cud i miód" Katowice (2015), II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Jeremiego Przybory w Warszawie (2015), I miejsce na Wojewódzkim Festiwalu „Bóg się rodzi” w Żorach (2016).
Współpracuje także z Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie od 2013 roku prowadzi emisję głosu. Jest współzałożycielem, dyrygentem i managerem Studenckiego Chóru Uniwersytetu Śląskiego Dzieci ”GIOIA” w którym prężnie działa od maja 2007 roku.