dr n. biol. inż. Piotr Sindera

Jestem osobą która od wielu lat stara się zainteresować młodych ludzi nauką. Od 13 lat udzielam korepetycji z zakresu nauk biologicznych i fizycznych. Uczyłem uczniów z podstawówki, gimnazjum, szkoły średniej i studentów. Tytuł doktora uzyskałem na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Badania do pracy doktorskiej wykonywałem w Śląskim Centrum Chorób Serca (SCCS) w Zabrzu. W pracy badawczej poruszam tematykę krążenia pozaustrojowego, jego wpływu na układ immunologiczny w tym szczególnie na infekcje we wczesnym okresie pooperacyjnym. Otrzymałem dyplom magistra z wyróżnieniem dzięki badaniom efektu sąsiedztwa in vitro w komórkach nowotworowych. Byłem stypendystą różnych prestiżowych stypendiów i kierownikiem licznych grantów ministerialnych. Z zamiłowania jestem dydaktykiem. Obecnie, na Uniwersytecie Śląskim, współtworzę naukę wraz z osobami z Katedry Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii.