mgr Lidia Bień

Lidia Bień - aktor scen muzycznych, choreograf, reżyser spektakli teatralnych, nauczyciel w zakresie nauczania początkowego i wychowania przedszkolnego.

Dyrektor artystyczny Małej Akademii Tańca i Teatru Uniwersytetu Śląskiego Dzieci w Katowicach. Założycielka oraz dyrektor artystyczny Małej Akademii Tańca Flooreski - Miejski Klub im. J. Kiepury w Sosnowcu.

Wykładowca wyższych uczelni oraz instytucji kulturalno – oświatowych woj. śląskiego, w tym Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu i Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach. Stale współpracuje z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sosnowcu.

Twórca innowacyjnych autorskich programów edukacyjnych budujących proces dydaktyczno – wychowawczy w oparciu o wartości uniwersalne, jakie niesie z sobą szeroko rozumiana sztuka teatru, tańca, ruchu oraz muzyki.

Twórca programów choreoterapeutycznych, których głównym założeniem stała się profilaktyka oraz terapia poprzez klasyczne i kreatywne formy ruchu oraz tańca inspirowanego różnorodnymi tematami muzycznymi.

Juror festiwali, konkursów i przeglądów artystycznych.

Na co dzień pasjonatka literatury i podróży oraz wielokulturowości przejawiającej się w bogactwie działań nie tylko artystycznych. Stale poszukująca inspiracji artystycznych w bliskich i odległych kulturach.