Nowy cykl - Żywioły - ziemia oraz dwa nowe eksperymenty

kula ziemska

wraz z wyjaśnieniami ostatnich eksperymentów kończymy serię publikowania krótkich filmików nagranych i udostępnionych nam przez red. Wiktora Niedzickiego. W miejsce filmików będziemy teraz publikowali co tydzień propozycje prostych eksperymentów nawiązujących do starożytnej koncepcji czterech żywiołów i związanych z którymś z nich. Seria takich eksperymentów była stworzona dla Małego Gościa Niedzielnego i publikowana na jego łamach w pierwszych latach działania Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Za zgodą Redakcji przypomnimy je teraz naszym Studentom.
Zaczniemy od żywiołu ziemi – zapraszamy do przeczytania artykułu wstępnego i do samodzielnego wykonania pierwszych dwóch eksperymentów. Jak zawsze prosimy o podzielenie się wrażeniami, zdjęciami lub filmikami z Waszego eksperymentowania. Pytania związane z eksperymentami można kierować na adres Dziekanatu UŚD. Zapraszamy do pracy i życzymy dobrej zabawy!

Zapoznajcie się z artykułem  wprowadzającym do nowego cyklu - Żywioły - ziemia

W zakładce eksperymenty umieściliśmy dwie nowe pozycje:

1. Waga o nierównych ramionach
  2. Układy zachowujące równowagę