UŚD ogłasza nabór do „Studenckiego Chóru Dziecięcego UŚD”

Przesłuchania dzieci w wieku 5-15 lat, obdarzonych bardzo dobrym słuchem i głosem, odbędą się 7 i 14 maja br. w godz. 11:00-15:00 w Auli im. Kazimierza Lepszego w budynku Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przy ul. Bankowej 12.

Przesłuchanie trwa około 10-15 min. na osobę. Znajomość nut nie jest wymagana. Próby chóru będą się odbywały od 21 maja w każdą sobotę w godzinach 15:00-17:00. Kandydaci proszeni są o przygotowanie dwóch piosenek o zróżnicowanym charakterze oraz kartki z danymi kontaktowymi. Zapisy dodatkowe będą też możliwe przed każdą próbą oraz po niej.
Repertuar chóru będzie obejmował znane utwory muzyki rozrywkowej różnych narodów, a także najważniejsze pozycje literatury klasycznej z udziałem chóru dziecięcego.
Chór będzie prowadzony przez dyrygenta, kompozytora i pedagoga, prof. UŚ dra hab. Waldemara Sutryka.